

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 3.3 mF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 16 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 27 mm |
| Packaging | Bag |
| Impedance | 13 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.63 A @ 100 kHz |
Stock: 332
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72634
Ext.Price$0.72634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72634 | $0.72634 |
| 10 | $0.60010 | $6.00100 |
| 25 | $0.53740 | $13.43500 |
| 50 | $0.48125 | $24.06250 |
| 100 | $0.42176 | $42.17600 |
| 300 | $0.40255 | $120.76500 |
| 500 | $0.38422 | $192.11000 |
| 1000 | $0.36472 | $364.72000 |
